• خشکشویی زنجیره ای تمام مکانیزه هرمس

شستشو

شستشو با روش هایی مدرن و بدون آسیب

شستشو لباس و برطرف کردن نیازها در دنیای امروز تفاوت قابل توجهی با روش های قدیمی دارد، حتی فکر کردن به روش های اولیه و قدیمی در شستشو لباس برایمان دشوار است. امروزه بسیاری از نیازهای ما با روش های بسیار آسان تر و کم دردسرتری برطرف می شوند. برخی از کارها همچنان باید انجام شوند.! بنابراین باید به فکر تمیزی، شستشو و استفاده از لباس هایی باشیم که گاهی هم پول زیادی برایش پرداختیم و حاضر نیستیم بعد از یک بار شستشو ببینیم که شکل و فرم و رنگ اولیه خود را از دست داده. اما شستشو هم دیگر با روش های قدیمی انجام نمی شود، از بین بردن لکه ها از روی لباس مجلسی یا لباس های رنگ روشن کار سختی است که بعید است بتوانیم بدون آسیب به بافت اولیه پارچه و در خانه آن را از بین ببریم.
شستشو

تفاوت شستشو لباس در خشکشویی با شستشوی خانگی

وقتی به شستشو فکر می کنیم اولین چیزی که به ذهنمان می رسد آب و شوینده است، در حالی که در شستشو از طریق خشکشویی آب نقشی ندارد. آب به دلیل اینکه جذب تارهای پارچه می شود باعث از شکل افتادن لباس می شود. در روش خشکشویی از آب استفاده نمی شود. در شستشو خشکشویی لباس در دستگاه مخصوصی قرار داده می شود و از طریق بخار آب و محلول های شیمیایی که به آن اضافه می شود لکه ها از روی لباس پاک می شوند. روش ها و دستگاه های متفاوت قدیمی و مدرنی کار خشکشویی را انجام می دهند که کارآیی و کیفیت آنها متفاوت است.
مواد و محلول هایی که در شستشو خشکشویی استفاده می شوند.
حلال ها و مواد شیمیایی که در خشکشویی استفاده می شود باید بتوانند مواد موجود در لکه های لباس را در خود حل کنند و از خود بو و رنگ به جا نگذارند مانند: پرکلر پلی‌اتیلن یا پر کلر اتیلن که ماده ای شبیه بنزین است ، خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و مانع از بید زدن به پارچه میشود. تترا کلرو اتن نیز یکی دیگر از این محلول هاست که حلال خوبی برای لکه های روغنی است. همچنین دی اکسید کربن مایع که یکی از جدید ترین این حلال ها است.

چه لباس هایی حتما باید از طریق خشکشویی شسته شوند؟

به طور کلی شستشو خشک شویی برای لباس های ظریف و گران قیمت یا لباسهایی که ثبات رنگ ندارند بهتر است. مواد مورد استفاده در خشک شویی مواد شیمیایی خطرناکی هستند که آب و هوای ما را آلوده می سازند. این مواد از نفت که یک منبع جبران ناپذیر است به دست می آورند.
لباس هایی که روی برچسب شستشو آنها فقط گزینه خشکشویی وجود دارد.
پارچه های ابریشمی، استات، مخملی ، پشمی و تافته بهتر است از روش خشکشویی شستشو شوند.
کت و شلور و لباس هایی که گل دوزی ، گیپور دوزی و یا سنگ دوزی دارند.
شستشو

کدام خشکشویی را برای شستشو انتخاب کنیم

انتخاب خشکشویی از آن جهت مهم است که در خشکشویی های نا معتبر به دلیل استفاده از شوینده های نا مرغوب در شستشو ممکن است به لباس تان آسیب وارد کند. همچنین برخی از خشکشویی ها دستگاهای فرسوده و کهنه ای دارند که آنها هم گزینه مناسبی برای انتخاب نیستند. خشکشویی هرمس یکی از کارخانه جات خشکشویی است که توانسته خود را با تکنولوژی های جدید در امر خشکشویی همراه کند و سطح وسیعی از خدمات شستشو و خشکشویی را پوشش دهد. استفاده از از دستگاه های جدید و مدرن موجب می شود هنگام شستشو کیفیت لباس آسیب ندیده و لکه ها و کثیفی به طور کامل از روی پارچه محو شود.

شستشو در یک خشکشویی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  • در این کار باید توجه زیادی به جزئیات داشت
  • داشتن دقت به خصوص در تفکیک و بررسی ویژگی های خاص لباس
  • داشتن مهارت ارتباطی مناسب با مشتری موجب بهبود روند کار می شود
  • امکان کار با انواع ماشین های لباسشویی، خشکشویی و اتوکشی از موارد مهم است
  • رعایت موارد بهداشتی و ایمنی به دلیل خطراتی که در این کار وجود دارد.شستشو خشکشویی تنها برای لباس‌ها نیست. بلکه بسیاری از سازمانها و بیمارستان ها همچنین برخی از کمپانی های بزرگ به خدمات شستشوی صنعتی احتیاج دارند. اما هر خشکشویی نمی تواند این خدمات را دراین سطح عرضه کند. برای ارائه خدمات به این نوع مراکز ماشین آلات صنعتی که با تکنولوژی روز برای شستشو ساخته شده مورد نیاز است. دستگاه های جدید و مدرن باعث حفظ کیفیت اولیه پارچه و افزایش رضایت متقاضی است. خشکشویی هرمس می تواند با استفاده از امکانات پیشرفته و صنعتی خدمات وسیعی در امر شستشو به مراکز درمانی و اداری ارائه کند.