• خشکشویی زنجیره ای تمام مکانیزه هرمس

خشکشویی

 

خشکشویی و دانستنی های آن

 
امروزه خشکشویی به دلیل سرعت بالای زندگی، ماشینی شدن کارها و مشغله های زیاد، تبدیل به یکی از ضروریات زندگی شهری شده است. خشکشویی فرایندی شامل تمیز کردن لباس و پارچه ‌ها با استفاده از حلال شیمیایی و بدون استفاده از آب است. شاید تمیز کردن برخی لباس ها در خانه مشکل باشد. پارچه‌ هایی هستند که آب می ‌روند و همچنین پارچه ‌های ظریفی نیز وجود دارد که نمی‌ توان برای آن‌ ها از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کرد و از طرفی وقتی برای تفکیک لباس ها و شستشو آن در خانه وجود ندارد. خشکشویی می ‌تواند زحمت کار شستشوی دستی را از بین ببرد و شستن البسه و ملحفه را با آسودگی خیال انجام دهد. گاهی با خراب شدن و یا رنگ پس دادن لباس مواجه شده ایم که خشکشویی برای جلوگیری از چنین اتفاق هایی مناسب بوده و یکی از نیازهای روزمره است. مشتری لباس های کثیف خود را به خشکشویی می سپارد و با خیالی آسوده بدون تغییر کیفیت لباس های تمیز خود را تحویل می گیرد و مسلما ارائه ی چنین خدماتی به تجهیزات، مهارت و افراد متخصص دارد.
 

خشکشویی

فرایند کار خشکشویی


 بر خلاف آنچه که از نام آن برمی ‌آید، خشکشویی یک فرایند خشک نیست. در این روش لباس ‌ها در یک حلال غیر از آب خیس می شوند. تتراکلور اتیلن (پرچلر اتیلن) که جزو صنایع "perc" قرار می گیرد، رایج ترین حلال است. پرکلراتیلن این ماده شیمیایی بدون رنگ است به عنوان ماده شوینده در خشکشویی ها بیشترین استفاده را دارد. البسه ای كه به موادِ روغني و ... آغشته شده‌ بوسیله ی پرکلراتیلن در خشکشویی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند روغن، چربی و سایر لکه ها را از روی پارچه پاک کند. استفاده از خشکشویی به منظور تمیز کردن لباس ها با استفاده از روش مدرن حلال های غیر آب در اوایل سال 1855 گزارش شد. پتانسیل حلال های نفتی توسط اپراتور فرانسوی ژان باپتیست جولی، که خدمات جدیدی ارائه داد به عنوان خشکشویی شناخته شد. طی سال ها مواد حلال دستخوش تغییراتی شد و کم کم از مواد اشتعال زا به حلال های کنونی رسید که می توانند لکه های لباس را به خوبی پاک کنند.
 

چه لباس هایی به خشکشویی نیاز دارند؟

لباس هایی مانند پارچه مخمل و ابریشمی، کت و شلوار مخصوصا از نوع پشمی، لباس هایی از جنس چرم، لباس های گیپور و یا گلدوزی شده جزو لباس هایی هستند که حتما باید در خشکشویی شسته و تمیز شوند. برخی لباس ها در اثر ماشین لباسشویی و یا چنگ زدن و یا دمای نامناسب آب خراب می شوند. هر پارچه ای دارای ویژگی های خاصی است. مثلا دمای آب، بخار اتو، چلاندن، مواد شیمیایی و یا ... امکان آسیب رساندن به لباس را دارد. بهترین مکان برای شستن و اتو کردن لباس های حساس خشکشویی است. افرادی که در این زمینه تخصص دارند بهتر می دانند که هر پارچه را به چه روش بشویند تا کیفیت و رنگ البسته تغییر نکند.

خشکشویی
 

خدمات خشکشویی

برای استفاده از خدمات خشکشویی چند مزیت وجود دارد. اول و مهمتر از همه، زمان بیشتری را برای شما آزاد می کند. در جامعه سریع امروزی، زمان از اهمیت زیادی برخوردار است و بسیاری از مردم بیشتر زمان را مشغول حرفه و کار خود هستند ، مردم به راحتی نمی توانند زمان خود را برای شستن لباس صرف کنند. خشکشویی این مشکل را حل کرده است. خدمات خشکشویی متخصص در تمیز کردن لباس ها و از بین بردن لکه ها است. این بدان معنی است که خشکشویی ها بهتر از شما لباس ها را با حفظ کیفیت تمیز می کنند، علاوه بر این لازم نیست نگران لباس های خود باشید. ممکن است سپردن لباس ها به خشکشویی برای برخی افراد که دچار وسواس هستند نوعی درمان و آرامش باشد.
 

تجهیزات خشکشویی و شستشوی صنعتی

خشکشویی فقط مختص لباس‌های حساس و یا البسه هایی که شستن دشواری دارند نیست. هتل، بیمارستان و برخی از شرکت و یا کارخانه‌ ها به خشکشویی نیاز دارند. کار خشکشویی نیاز به مکان مناسب، تجهیزات و ماشین آلات مربوطه و مواد شوینده ی مرتبط است. ماشین آلات قدیمی به دلیل عمر زیادی که کرده اند برای یک خشکشویی شلوغ و مدرن کفاف نمی دهد و جوابگوی نیاز مشتری نیست علاوه بر آن از صرفه ی اقتصادی بدور است. ماشین آلات صنعتی که با تکنولوژی روز ساخته شده مناسب خشکشویی مدرن است. این دستگاه ها باعث حفظ کیفیت لباس و افزایش رضایتمندی مشتری است. شخصی که در یک خشکشویی کار می‌ کند باید با مواد شوینده، مواد شیمیایی و ماشین ها و تجهیزات مربوطه به تمیز کردن لباسها، پرده ها و سایر منسوجات و اتوکشی آشنا باشد.